Dzisiaj jest Środa

CZAS NA EKOLOGIĘ!!!

OTWARTY PROJEKT SPOŁECZNY, PONADCZASOWY - EDUKACJA + DZIAŁANIE

ZADANIE PIERWSZE: EKOLOGICZNA CHOINKA 2018/2019

W grudniu 2018 uruchomiliśmy akcję "Ekologiczna choinka 2018/2019".
Celem jej było zachęcanie do kupowania żywych choinek, zamiast ciętych, w okresie przed Świętami Bożego Narodzenia. Żywa choinka w doniczce, to drzewko z nieuszkodzonym układem korzennym, hodowana od początku w doniczce. Niestety w sprzedaży są również choinki w doniczce, które przed świętami zostały wykopane z ziemi(w większości przypadków zostały uszkodzone korzenie) i wsadzone do doniczki, reklamowane jako żywe. Takie drzewa nie będą już rosły, uschną i po swiętach trafią do śmietnika tak jak drzewka cięte.
Żywa zaś choinka, po upływie świąt i przeczekaniu mrozów w pomieszczeniu, może zostać wysadzona do gruntu na wiosnę i rosnąć przez wiele lat, dając nam cień w upalne dni, pochłanijąc dwutlenek węgla i inne szkodliwe gazy, wytwarzając tlen.
Nasze działania polegały na rozpowszechnianiu ulotki (który prezentujemy poniżej) w formie papierowej oraz elektronicznej (e-mail, strona WWW).
W tej edycji akcji pozyskalismy dwie choinki - jodły serbskie, które w sobotę 6 kwietnia 2019r. o godzinie 11:00 posadzimy w Parku Szymańskiego, tuż przy naszym Dębie Pomniku 2012 roku.
Wkrótce więcej informacji o tym wydarzeniu, na które zapraszamy wszystkich miłośników zieleni.

Plakat z grudnia 2018 roku:

GRAJ W ZIELONE.

Tu znajdziesz galerię zdjęć DĘBÓW nadesłanych przez uczestnikow gry.

GALERIA ZDJĘĆ DĘBÓW nadesłanych przez uczestników.

Zdjęcia z sadzenia dębów
oraz ich odwiedzin