Dzisiaj jest Piątek

CZAS NA EKOLOGIĘ!!!

Wiosna 2023r. Park im. E.Szymańskiego, Warszawa, Wola.
Nasze drzewka w Parku im. E. Szymańskiego, są po opieką naszych słuchaczy S-UTW.
Nadesłali nam zdjęcia.

Choinka żywa czy sztuczna
Treść przepisu na choinkę w wersji dokumentu PDF
Kliknij, otworzy się okno z treścią.

BIZNES ROZPOCZYNA GRĘ W ZIELONE.

W dniu 4 czerwca 2022r. zainicjowaliśmy projekt pt. "Biznes rozpoczyna grę w zielone".
Firma Linklaters, jako Sponsor, przeznaczyła fundusze na zakup i posadzenie 3 jabłoni ozdobnych
oraz organizację uroczystości.
Wspólnie z Fundacją "EMERYT" oraz z zaproszonymi gośćmi i mieszkańcami, we wskazanym przez zarząd dzielnicy Wola miejscu na terenie Parku im. E.Szymańskiego posadziliśmy trzy drzewka.
Patronat medialny: radakcja tygodnika "PRZEGLĄD", patronat honorowy: Pani Renata Niewitecka (przewodnicząca KOŚ Rady m.st. Warszawy) oraz Pan Mariusz Budziszewski (radny m. st. Warszawy) Jabłonie

Wiosna 2022r. Park im. E.Szymańskiego, Warszawa, Wola.
Nadesłali nam zdjęcia.

NASZE ROŚLINY, "ZIELONE" BALKONY, OGRÓDKI.

Zdjęcia swoich roślinek nadesłała Pani Elżbieta
Lwi ogon - Klip Dagga (Leonotis Nepetifolia).
Jednoroczna bylina wychodowana z nasion.
Lato 2020

OTWARTY PROJEKT SPOŁECZNY, PONADCZASOWY - EDUKACJA + DZIAŁANIE

ZADANIE PIERWSZE: EKOLOGICZNA CHOINKA

Eko_choinka

ZDJĘCIA CHOINEK z czerwca 2020 -> Galeria zdjęć

W dniu 25.11.2020r. podczas sadzenia dwóch nowych dębów w Parku im. E.Szymańskiego
oznakowaliśmy specjalnymi tabliczkami nasze jodełki - EKOLOGICZNA CHOINKA 2018/2019.

ZDJĘCIA z zainstalowania tabliczek przy choinkach -> Galeria zdjęć

W grudniu 2018 uruchomiliśmy pierwszą edycję akcji "Ekologiczna choinka 2018/2019".
Obecnie kontynujemy ją w drugiej edycji "Ekologiczna choinka 2019/2020".
Celem zadania jest zachęcanie do kupowania żywych choinek, zamiast ciętych, w okresie przed Świętami Bożego Narodzenia.
Żywa choinka w doniczce, to drzewko z nieuszkodzonym układem korzennym, hodowana od początku w doniczce. Niestety w sprzedaży są również choinki w doniczce, które przed świętami zostały wykopane z ziemi (w większości przypadków zostały uszkodzone korzenie) i wsadzone do doniczki, reklamowane jako żywe. Takie drzewa nie będą już rosły, uschną i po swiętach trafią do śmietnika, tak jak drzewka cięte.
Żywa zaś choinka, po upływie świąt i przeczekaniu mrozów w pomieszczeniu, może zostać wysadzona do gruntu na wiosnę i rosnąć przez wiele lat, dając nam cień w upalne dni, pochłanijąc dwutlenek węgla i inne szkodliwe gazy, wytwarzając tlen.

W poprzednim roku nasze działania polegały na rozpowszechnianiu ulotki (który prezentujemy poniżej) w formie papierowej oraz elektronicznej (e-mail, strona WWW).
W edycji 2018/19 pozyskaliśmy dwie choinki - jodły serbskie, które w sobotę 6 kwietnia 2019r. o godzinie 11:00 posadzilismy w Parku Szymańskiego, tuż przy naszym Dębie Pomniku 2012 roku.

Nasze jodełki rosną pięknie w parku,a obok nich dąb z roku 2012.
Zdjęcia z czerwca 2020r.

Akcję kontunuujemy co roku, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, zaś pozyskane drzewka sadzimy na wiosnę w roznych miejscach w Warszawie.
Liczymy, że w każdej kolejnej akcji pozyskamy więcej żywych choinek, by mogły rosnąć i cieszczyć mieszkańców Warszawy przez wiele lat.

PLAKATY Z POPRZEDNIEJ EDYCJI.

Plakat z grudnia 2018 roku:

Zdjęcia z sadzenia dębów
oraz ich odwiedzin